در گرمای تابستان چه بپوشیم ؟

در گرمای تابستان چه بپوشیم ؟

در گرمای تابستان چه بپوشیم ؟

فصل تابستان با گرمای طاقت فرسا فرا رسیده و ما به دنبال این هستیم که چه بپوشیم تا گرمای تابستان در ما کمتر نفوذ کند. بدین جهت در این فصل پوشیدن لباسهای خنک مطرح است و در این فصل تنها زیبایی لباس برایمان اهمیت نداشته ، بلکه لباس باید مانند یک خنک کننده برایمان عمل کند. بنابراین پوشیدن لباسهایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند بسیار مناسب است ، نظیر پوشیدن لباسهای نخی یا پنبه ای با رنگ های روشن و گشاد بهترین انتخاب برای فصل گرما هستند.

نکاتی برای استایل کردن لباس های تابستانی :

در ادامه به نکاتی درباره اینکه در فصل تابستان چه بپوشیم و چه نپوشیم می پردازیم :

در فصل تابستان چه نپوشیم ؟

انتخاب رنگ لباس ، نوع پارچه ، نوع شلوار ، دامن ، بلوز ، آستین و ... همه و همه در فصل تابستان مهم است ، ازین رو در فصل تابستان بهتر است لباسهای رنگ روشن و خنثی بپوشید تا کمترین جذب نور و گرما را داشته باشند. همچنین سعی کنید لباسهایی را انتخاب کنید که از پارچه های نازک دوخته شده اند و بدون چین و لایه هستند و معمولا پارچه هایی با الیاف نخ ، پنبه و کتان یا ابریشم پارچه های خوبی برای گرمای تابستان مناسب هستند.

از طرفی شلوارهای راحت و پارچه ای بپوشید به دلیل اینکه هوا در آنها جریان داشته ، در نتیجه گرمای تابستان کمتر آزارتان می دهد. افزون بر این دامن های بلند و خنک یک جایگزین عالی برای شلوار در خانم ها می باشد و پارچه هایی که جنس ظریف و خنکی دارند ، برای استفاده در لباسهایی مانند دامن و یا دامن شلواری مناسب تر اند. همچنین بلوزهای آستین دار یا با آستین گشاد و پفی را می توانید امتحان کنید ، بدین ترتیب هوا در لباس شما جریان خواهد داشت و لازم نیست که همیشه دکلته بپوشید.

بدین جهت بهترین گزینه برای خنک ماندن در فصل تابستان پوشیدن لباس های گشاد ، شلوارهای کوتاه و گشاد ، پیراهن و بلوزهای گشاد و سایز بزرگ بوده و یا می توانید استایل دامن گشاد را انتخاب کنید تا با عبور جریان هوا در لباس ، از گرمای هوا در لباس کاسته شود. و اگرچه تابستان فصل به نمایش گذاشتن لباس های کوتاه و دامن های مینی ژوب است ، اما بد نیست که برای یک استایل تابستانی جذاب از یک لباس ماکسی بدون آستین و یا دامن بلند کمک بگیرید تا گردش هوا در لباس بیشتر شود و گرمای آزاردهنده تابستان کاهش یابد.

درباره پوشیدن کفش هم باید گفت که می توانید از صندل چرمی و صندل های بند دار استفاده کنید تا پاها هم اجازه تنفس داشته باشند ، بدین منظور صندل های چرمی گزینه راحت و شیک و استاندارد در گرمای تابستان می باشند.

در فصل تابستان چه نپوشیم ؟

در فصل تابستان از پوشیدن لباس های پلاستیکی و تنگ دوری کنید چرا که عرق کردن و حفظ آن در تار و پود لباس باعث بروز بیماری های میکروبی و قارچی در افراد مسن همچنین در کودکانی که پوست حساسی دارند ، می شود. همچنین از پوشیدن لباسهای تیره مانند قهوه ای ، مشکی و سرمه ای در روزهای گرم سال خودداری کنید به دلیل اینکه با ضریب جذب بالای حرارت خورشید ، گرما را در لباس حبس می کنند. همچنین از پوشیدن لباس های تنگ و جذب نظیر شلوار جین که از سنگین ترین پارچه هاست ، پرهیز کنید تا گرمای هوا کمتر آزارتان دهد.

اما اگر مجبورید جین بپوشید ، می توانید در مقابل از شلوارهای جین گشاد استفاده کنید که همچنان اجازه گردش هوا در لباس وجود دارد. از طرف دیگر پوشیدن لوازم جانبی و اکسسوری را به حداقل برسانید و از آنجا که بسیاری از الگنوها ، گردبندها و .. در گرما به پوست می چسبند ، لذا از پوشیدن اکسسوری زیاد اجتناب کرده و در مقابل از گوشواره حلقه ای استفاده کنید.

در فصل تابستان چه رنگ هایی بپوشیم ؟

در فصل تابستان می توانید لباس هایی با رنگ های سفید ، کرم ، صورتی روشن ، آبی روشن  و... بپوشید که رنگ های مناسب و خنکی برای این فصل می باشند. هم چنین پوشیدن لباس هایی با رنگ های جیغ تر مانند سرخابی ، سبز ، نارنجی حس شادابی و سر زندگی را در فصل تابستان القا می کنند. افزون بر این از استایل های رنگی رنگی در فصل تابستان استفاده کنید و بدین جهت سعی کنید به سراغ کمد لباستان بروید و رنگ هایی را که با هم در یک استایل استفاده نکرده اید را امتحان کنید تا از نتیجه ترکیب این رنگ ها شگفت زده شوید.

مطالب بیشتر : انواع استایل

از طرفی استفاده از پارچه های طرح دار می تواند استایلتان را خاص کند بعنوان مثال یک جزء طرح دار مانند شلوار یا تیشرت در استایلتان استفاده کنید. البته لازم به تکرار نیست چرا که خودتان کاملا واقفید یک استایل تابستانه کاملا سفید بهترین گزینه برای فصل گرم است و باعث می شود احساس پاکی و شادی را به خود و اطرافیانتان منتقل کنید. لذا بهتر است از یک پیراهن سفید و یا لباس های گشاد مانند دامن شلواری استفاده نمایید و برای انتخاب اکسسوری در استایل سفید می توانید اکسسوری های حصیری و یا چوبی انتخاب کنید تا از زیبایی آنها در کنار هم لذت ببرید.

یکی دیگر از رنگهایی که می توانید در فصل تابستان در استایلتان استفاده نمایید ، ترکیب رنگ های صورتی و آبی است تا از زیبایی آنها لذت ببرید به این دلیل که ترکیب این دو رنگ زیبا با یکدیگر یک حس کارتونی و رویا گونه را به انسان منتقل می کند. همچنین ترکیب رنگ های زرد و بنفش با یکدیگر بسیار جذاب و پر انرژی است اما در استفاده از این دو رنگ باید سعی کنید نسبت استفاده از آنها را در کنار هم رعایت کنید تا زیبایی آن را دو چندان کند ، لذا بهتر است از رنگ زرد کمتر و از رنگ بنفش بیشتر استفاده کنید تا جلوه زیبایی داشته باشید.

از سوی دیگر ترکیب رنگ های قرمز و سبز هم در فصل تابستان بسیار جالب می باشد و در واقع ترکیب رنگ های مکمل با یکدیگر استایل تابستانی خاصی را برایتان به ارمغان می آورد.

در این مطلب سعی کردیم اصول و روش هایی ثابت شده برای انتخاب لباس مناسب تابستان را با شما به اشتراک بگذاریم با این حال بیشترین چیزی که در ست کردن لباس ها در هر فصلی اهمیت دارد ، جسارت و خلاقیت شما در استفاده از رنگ ها و ترکیب آنها با یکدیگر است ، بنابراین از امتحان کردن رنگ ها و استایل های جدید نترسید و از آنها استفاده کنید.

با فروشگاه ارخالق به روز باشید.

اینستاگرام : https://instagram.com/arkhalegh  

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.