استایل چیست ؟ با انواع استایل آشنا شویم

استایل چیست ؟ با انواع استایل آشنا شویم

استایل چیست ؟ با انواع استایل آشنا شویم

استایل به شیوه و یا الگویی گفته می شود که افراد در ظاهر لباس و پوشش خود به دلیل گرایشات فرهنگی یا هنری ، سبک زندگی ، نوع فعالیت و ... اتخاذ می کنند. ازین رو هر فرد می تواند استایل منحصر به فرد خود را داشته باشد که نشان دهنده ذوق و سلیقه ، طرز تفکر و نوع شخصیت وی می باشد. در ادامه به توضیح درباره انواع استایل می پردازیم :

انواع استایل بر اساس کاربرد

از آنجا که باید هر لباس را در موقعیت مناسب خود پوشید ، بعنوان مثال لباس مجلسی در مراسم رسمی و جشن ها و یا لباس اسپرت و راحتی در سفر باید پوشیده شود ، ازین رو در ادامه به انواع استایل بر اساس کاربرد لباس توضیح می دهیم :

استایل کژوال

استایل کژوال ، سبکی غیر رسمی و روزمره است که در آن از لباس های راحت و غیر رسمی استفاده می شود و اگرچه قواره لباس در استایل کژوال جذب بدن نبوده و معمولا لباسها گشاد و راحت هستند ، اما تیپ فوق العاده جذاب و شیکی برای فرد می سازد ، لذا طرفداران بسیاری خصوصا در جوانان دارد. در این استایل می توان لباسهایی نظیر شلوار جین ، کتانی سفید ، جامپر و ... را نام برد که بسیار پرکاربرد است و محدودیت جنس و رنگ ندارد.

بیشتر بخوانید : آشنایی با برند گوچی

استایل رسمی

استایل رسمی سبکی جذاب است که معمولا بر مبنای استایل اداری بوده که علاوه بر شیک بودن ، دارای سادگی و راحتی در پوشش و همچنین حس قابل احترام بودن را برای فرد ایجاد می کند. برخلاف استایل کژوال ، جنس و دوخت پارچه در استایل رسمی بسیار مهم بوده و پوشیدن نیم پالتو ، کت فاخر و زیبا و کیف چرم در استایل رسمی تاثیر بسزایی دارد. همچنین استایل رسمی باید سایز و اندازه های لباس بر اساس سایز فرد یعنی فیت بدن باشد و در نهایت کفش پاشنه بلند تکمیل کننده یک استایل رسمی نظیر استایل اداری می باشد.

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک به مدل های و طرح هایی اشاره دارد که از دوران قدیم باقی مانده و بصورت چندین فصل یا چندین سال دوام می آورد و به عنوان زمینه ای برای تشکیل استایل های دیگر عمل می کند. مهم ترین خصوصیت این استایل استفاده از طرح ها و رنگ های ساده و لباس های خاص می باشد ازین رو در این استایل از رنگ هایی همچون سفید ، مشکی و یا زرشکی و پارچه های ضخیم تر استفاده شده که متناسب با سایز بدن فرد دوخته می شود. بدین ترتیب استایل کلاسیک به فرد علاوه بر سادگی ، ظرافت و آراسته بودن می دهد و همواره جزو پرطرفدارترین استایل ها می باشد.

استایل الگانت

استایل الگانت نوعی لباس پوشیدن بر اساس شیک بودن ، زیبایی و در عین حال سادگی و با جزئیات کم است که فرد را بسیار باکلاس و مدرن نشان می دهد و در این استایل از لباس ماکسی ، اکسسوری و جواهرات و ... استفاده می شود.  اگرچه استایل الگانت و استایل کلاسیک شباهت زیادی با هم دارند که آن هم در شیک پوشی خلاصه می شود اما تفاوت این دو در این است که استایل الگانت برای مجالس و مهمانی و جشن ها مناسب است چرا که در آن از جواهرات و ... کمک گرفته می شود در حالیکه در استایل کلاسیک چنین نبوده و کاملا ساده و بدون اکسسوری است و مناسب جشن و مراسمات نمی باشد. 

استایل اگزوتیک

استایل اگزوتیک استایلی مورد توجه و در معرض دید است که باید برای پیروی کردن از آن بدون محدودیت شجاعت زیادی به خرج داد چرا که در آن هر گزینه عجیب ، شگفت انگیز و دیده نشده با انواع رنگهای تند و جیغ و یا دوخت گلدوزی های عجیب یا چاپ های هیجان انگیز بر روی لباس و انواع اکسسوری های خاص دیده می شود که یک استایل عجیب و غریب را تشکیل می دهد. عموما افرادی که استایل اگزوتیک را انتخاب می کنند افراد شجاع ، با اراده و دارای اعتماد بنفس زیادی بوده و برای همه افراد چه زن و چه مرد قابل استفاده است.

استایل بوهو

استایل بوهو از عناصر هنری و فرهنگی سراسر دنیا شکل گرفته که در آن انواع لباس ها با طرح های متفاوت الهام گرفته از طبیعت و رنگهای جذاب و اکسسوری های متنوع و حتی استفاده از عناصر دست ساز و هنری دیده می شود و مربوط به قبایل کولی یا هیپی در اروپای مرکزی در دهه 1950 تا 1960 می باشد که با توجه به راحتی و سادگی این استایل به سرعت در کشورهای دیگر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرد. امروزه استایل بوهو در دنیا مد جایگاه مهمی پیدا کرده و بسیاری از افراد به این سبک از لباس پوشیدن که خصوصیاتی همچون غیر رسمی بودن ، لباس های گشاد و رنگی و گلدوزی شده و ... دارد ، روی آورده اند.

استایل تام بوی

استایل تام بوی استایلی دخترانه است که در آن از لباس ها ، کلاه ، کت ، پارچه و اکسسوری های پسرانه استفاده می شود که بسیار راحت است چرا که بیشتر بر روی لباسهایی همچون تیشرت و کلاه و شلوار جین متمرکز است. جالب توجه است که استایل تام بوی مربوط به دوران معاصر نبوده و در قرن 15 و 16 میلادی دخترانی که به پوشش و رفتار پسرانه علاقه داشتند از این استایل پیروی می کردند که در دنیای امروز شکل مدرن تری بخود گرفته و در عین راحت بودن این استایل ، شیک و بی نظیر می باشد.

از نمونه های استایل تام بوی می توان به کفش اسپرت ، لباس های گشاد یا اور سایز و استفاده از لایه بندی در لباس نظیر پوشیدن ژاکت بر روی کاپشن ، پلیور یا پیراهن دکمه دار اشاره کرد.

استایل وینتیج

استایل وینتیج سبکی قدیمی از لباس پوشیدن است که در آن از لباس های گران قیمت قدیمی خصوصا لباس های اروپای قرن 18 میلادی استفاده می شود. نکته ای که در این استایل وجود دارد در ست کردن لباس های مختلف از چندین دهه مختلف است که بطور مثال می توان کت مدل دهه 30 میلادی را با شلوار دهه 90 میلادی ست کرد. جالب توجه است که امروزه این استایل طرفداران بسیاری داشته ، بطوریکه هر فردی با سلیقه شخصی خود از مجموعه استایل دهه های مختلف یک استایل وینتیج متفاوت برای خود می سازد که خاص و منحصر به فرد خود اوست.

با فروشگاه ارخالق به روز باشید.

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.